e-fektowne doświadczenia chemiczne

Centrum Chemii w Małej Skali, partner PDCh UMK

Entries for the ‘Nowości na stronie’ Category

Kilka słów na początek

Ruszyła strona www.efektownachemia.prv.pl . Jest ona przeznaczona dla wszystkich tych, którzy interesują się chemią lub chcą poszerzyć swoją wiedzę na jej temat. Nasza strona ma w pełni pomóc każdemu chemicznemu surferowi. Strona poświęcona jest dwóm zagadnieniom - analizie jakościowej kationów i anionów oraz efektownym doświadczeniom chemicznym. Uważamy, że są to bardzo dobre tematy na inicjacje [...]

Analiza jakościowa kationów i anionów

Pozycja “analiza jakościowa kationów i anionów” to dział zbierający informacje na temat prób charakterystycznych, nietypowych reakcji chemicznych oraz tzw. prób barwnych. Postaraliśmy się aby informacje zawarte w każdym dziale zostały podzielone na podstrony. W menu “strony” znajdują się konkretne, interesujące nas jony. Znacznie ułatwi to obsługę pakietu edukacyjnego.
“Analiza jakościowa kationów i anionów” została uzupełniona o:
- [...]

Efektowne doświadczenia chemiczne

Doświadczenie jest nieodłącznym elementem chemii. Jeżeli zadamy sobie pytanie “Co było pierwsze? Doświadczenie czy Teoria?” bez głębszego zastanowienia odpowiemy - doświadczenie. Dział “efektowne doświadczenia” pomoże zrozumieć Wam otaczające nas zjawiska i towarzyszące nam procesy. Co prawda, każdy eksperyment jest ciekawy, jednak z całego grona propozycji wybraliśmy te najciekawsze, powodujące zdumienie.
Dział “efektowne doświadczenia” to:
- prezentacja sposobu [...]